2024-01-30

Vasario 3 d. Bažnyčia mini šv. Blažiejų - vyskupą, kankinį

Apie šv. Blažiejų yra tikra tik tai, kad jis buvo vyskupas, praliejęs savo kraują dėl Kristaus. Jo kankinystės aprašyme šv. Blažiejus vaizduojamas kaip gydytojas, tapęs Sebastos Armėnijoje (dabar Sivas Turkijoje) vyskupu, persekiotas valdant Liucinijui (316 m.). Tas pasakojimas kupinas nuostabių dalykų, todėl šv. Blažiejus tapo labai populiarus tiek rytuose, tiek vakaruose ir užėmė išskirtinę vietą „Aukso legendoje“.

Šv. Blažiejus gerbiamas tiek Rytų, tiek ir Vakarų Bažnyčioje, o jo šventės metu paplitusi „gerklės palaiminimo“ sakramentalija atliekama paliečiant gerklę dviem sukryžiuotomis žvakėmis arba patepant palaimintu aliejumi, prašant šv. Blažiejaus užtarimo. Ši apeiga artimai susijusi su tradicija, kuri perduoda, jog vyskupas Blažiejus stebuklingai išgelbėjo berniuką, kuriam gerklėje buvo įstrigęs kaulas ar ašaka.

Šv. Mišios mūsų bažnyčioje 11.00 val.
Jų metu bus laiminamos šv. Blažiejaus žvakės, kurios naudojamos kaip sakramentalija nuo gerklės, kvėpavimo takų bei kitų susijusių ligų - dviem sukryžiuotomis žvakėmis laiminami tikintieji, prašant jiems šv. Blažiejaus užtarimo.

Blažiejus II.jpg