2024-02-04

Vasario 5 d. - šv. Agotos - mergelės, kankinės minėjimas

Vasario 5 d. (pirmadienį) šv. Mišios mūsų bažnyčioje – 11.00 val.

Tą dieną tradiciškai bažnyčioje laiminama šv. Agotos duona ir vanduo – tai priemonės (sakramentalijos) prieš gaisrą, šaukiantis šventosios užtarimo.

Šv. Agota gyveno III a. Katanijoje (Pietų Italija, Sicilija). Dėl skaistybės nukankinta valdant imperatoriui Deciui (249-251). Kadangi buvo sudeginta, Šv. Agotos duona ir šventintas vanduo – tai priemonės prieš gaisrą, šaukiantis šventosios užtarimo. Tokia tradicija laiminti duoną ir vandenį, pasaulio krikščionims minint šią dieną, gyvuoja ne vienoje šalyje.

Nedaug tėra duomenų apie šią šventąją.
Legenda pasakoja, kad ši aukštos kilmės mergina nesutiko tekėti už miesto prefekto Kvintijano, kuris buvo ne tik pagonis, bet ir negarbingas žmogus. Už tai susilaukė grasinimų ir galiausiai – persekiojimo. Įmesta į kalėjimą neatsisakė savo tikėjimo. Prefektas įsakė jai nupjauti krūtis, tačiau naktį pasirodęs šv. Petras užgydė jos žaizdas. Vis tik jos persekiotojai nepaliko ramybėje ir kitą dieną po žiaurių kankinimų Agota mirė.

agota 4.jpg